Satış Sözleşmesi
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait "www.ISGairsoft.com" internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı , nitelikleri ve satış fiyatı sistem tarafından belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 


MADDE 1- GENEL HÜKÜMLER
 
1.1- ALICI, "www.ISGairsoft.com" internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
1.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
1.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
1.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
1.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
1.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
1.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
1.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerden arızalı veya bozuk olan ürünlerin, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için; ALICI'nın ürünü SATICI (İŞGÖREN SİLAHÇILIK AV MALZEMELERİ, KONAK-İZMİR 02324450833 ) ADINA ÖDEMELİ olarak ARAS KARGO, MNG ya da YURTİÇİ KARGO ile göndermesi şarttır.
1.9-ALICI ürünü kargo görevlisinden teslim alırken paket ve ürünün sağlamlığını kontrol etmekle; kargoda oluşması muhtemel bir hasar tespit ettiğinde KARGO GÖREVLİSİNE TUTANAK TUTTURMAKLA yükümlüdür. Tutanak tutturulmayanlar ürünlerdeki hasarlardan SATICI sorumlu tutulamaz.
1.10-Bu websitede satışa sunulan bazı ürünlerin 18 yaşın altındakilere satışı kanunen yasaktır. ALICI iş bu sözleşmeyle, sitedeki uyarı ve yönlendirmelere uymak zorunda olduğunu kabul eder.

MADDE 2- CAYMA HAKKI 
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 3 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 3 madde hükümleri çercevesinde KULLANILMAMIŞ olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün, VARSA ÜRÜNLE BİRLİKTE HEDİYE EDİLEN ÜRÜNLERLE BİRLİKTE EKSİKSİZ OLARAK, SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile FATURA ASLI'nın  iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.
Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.
 
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün "KARGO BEDELI" ALICI tarafından karşılanır. 
MADDE 3- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış, ürünün kullanılmamış ve ürünün yeniden satışa sunulabilirlik özelliğini yitirmemiş olması şartına bağlıdır. 
MADDE 4- SİPARİŞ İPTALİ VE ÜCRET İADESİ
 
ALICI siparişini iptal etmek istediğinde website üzerinde bulunan iletişim kanallarından ulaşarak, kargo yola çıkmadan bilgi vermekle yükümlüdür. Bu şekildeki direkt sipariş iptalleri, Cayma durumları ya da ayıplı ürünlerin bedel iadelerinde; SATICI gerekli bilgi, asıl ürün, hediye ürünler, fatura ve kargo belgeleri eline ulaşır ulaşmaz iade prosedürünü işletmeye koyar. Mücbir sebeplerle bu süre maksimum 7 güne ulaşabilir. Kredi kartına iade işlemlerinde, tutarın iade süresi tamamen bankaların inisiyatifinde olup SATICI'nın bu sürece müdahalede bulunması mümkün olmamaktadır.
 
MADDE 5 - GARANTİ
 
ÜRÜN garanti kapsamında iken bir arıza oluşmuşsa ve bu arıza garanti şartları içinde ise kargo giderleri SATICI'ya ait 
olmak üzere ÜRÜN, ALICI tarafından tamir için teslim edilir. ALICI'nın Tüketicinin, Kanunun 11 inci maddesinde yer alan seçimlik haklarından ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda SATICI; ayıplı malın işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.

ALICI'nın hatalı kullanımları ve "ürünleri ticari amaçlı kullanımları" için bu sözleşmenin SERVİS HÜKÜMLERİ uygulanır.
 
MADDE 6 -SERVİS HÜKÜMLERİ
 
ALICI'nın ÜRÜN'le ilgili  kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; malın satıcısı, ithalatçısı veya üreticisinden birisi tarafından mala ilişkin azami tamir süresi içerisinde düzenlenen raporla belirlenmesi, konu hakkında ALICI'ya bilgi verilmesi  ve bu raporun bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur.
ALICI, yukarıda belirtilen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle uyuşmazlığın parasal değerini dikkate alarak tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurabilir.

MADDE 6.1.- BAKIM, SERVİS ve TAMİRAT
 
Onarımlar en geç otuz (30) iş günü içinde gerçekleştirilir. Bu süre, ürünün kargoya veya servise teslim edildiği günden itibaren; yerinde servis hizmeti verilen ürünler için ise teknik servisin tamir edilecek ürünün 
bulunduğu yere yapacağı ilk ziyaretten itibaren başlar. Ürünün tamir edilememesi, tamirin 30 (otuz) iş gününden uzun sürmesi veya arızalı ürünün değiştirilmeye uygun olduğuna karar verilmesi durumunda 
Müşteriye satın almış olduğu ürünün aynısı veya benzer özelliklere ve fonksiyonlara sahip muadil bir ürün veya ürünün ilk satın alma fiyatını aşmayan bir "izmiravmarket.com e-ticaret Mağazası” alışveriş kuponu verilecektir.
Piyasa koşulları ve teknolojideki ilerlemeler nedeni ile değiştirilen yeni ürünün fiyatı ilk ürünün satın alma fiyatından düşük olabilir

Yapılacak onarım veya değiştirme işlemlerinde, ürünün fabrika çıkış fonksiyonel faydasını karşılayacak yeni, tamir edilmiş veya muadil üretici parçaları kullanılabilecektir.


MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.